Derya’nın Mutfak Önlüğü

Keçiboynuzu unlu çikolata dolgulu kase keki


Bu defa iki sevdiğim güzel ismin ürünlerini bir araya getirerek bir tarif uyarladım. Sevdiğim her şeye karşı kalbimde yer dolu dolu yer kaplıyor çok kalbim olsa diyorum çoğu zaman…

Biri müdavimi olduğum tüm ürünlerinin güzelliği mağazalarına gidip oturduğumda tüm çalışanlarının ve özellikle her orta yaşta bir ablanın olması mahallemizin ablası gibi, nezakatleri,  samimiyetleri, hoş sohbetleri ve ikramlarıyla, masaya oturmamla birlikte içtiğim kahvenin çoğu zaman masama gelişi “kahve dünyası” kendimi evimde gibi hissettiğim sıcacık bir isim..

Kahve dünyası’ nın kakao ve lavi dolgulu bitter çikolatasına pastamı güzelleştirdi.

Sıradaki isim ise Muğla ‘da bir aile çiftliğinin ürünleri. İyi ki keşfettiğim dediğim nezaketleri, özenli, titiz, ilaçsız, katkısız tamamen doğal kendi çocuklarına yedirdikleri ne varsa bize de onu gönderiyorlar. Verdikleri güvenle samimiyetle içim o kadar rahat sipariş tükettim ki ürünlerini.. Tabi ki Kaptan’ın Ceviz Çiftliği’ nden bahsediyorum.. Web sitelerine girip aklınıza gelecek sağlığınıza sağlık katacak her şeyi sipariş verebilirsiniz…

Şimdi sevdiğim iki ismin buluşmasına geliyorum..

Malzemeler:

•200 gr Keçiboynuzu

•2 çay bardağı yulaf ezmesi

•1çay susam yağı

•2 yemek kaşığı kakao

•Yarım paket kabartma

•1 çay bardağı soda (kek kıvamını alana kadar ekleyebilirsiniz)

• Yanında ikramlık kahve dünyası dondurması

Tüm malzemeleri karıştırıp çizgili piramit kaselere susam yağıyla yağlayıp karışımı içlerine döküp, kaseleri tencereye yerleştirip,  kasenin yarısından az mesafeye gelecek kadar  da tencereye su koyup  tencere üstüne bez koyup kapağını kapatıp kısık ateşte yaklaşık 20 -25 dk pişiriyoruz..

Piştikten sonra kaselerden çıkarıp sıcakken tam ortasına lavi dolgulu bitter çikolatayı yerleştirip çikolata dolgulu sıcak kase kekimizi tamamlıyoruz.

Afiyet olsun..

Not: Reklam yoktur, sipariş verdiğim sürekli müşterileri olduğum iki ismi paylaşmak istedim sevgiler..

 

Öğretmen, öğrenici, araştırıcı, eğitimci, eğitmen, sporcu, yazıcı...

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.