Kalemimden Dökülenler

kalbimdeki küçük kız

Zaman çok mu çabuk geçiyor yoksa ben mi geçen zamanın farkında değilim. Hemen hemen her gün fotoğrafımı çekiyorum. Her gün aynada daha farklı bir benle karşılaşıyorum. Sonra kendi kendime gülüyorum. Gülmek için mutlu olmak için cüzdanın kabarık olmasına gerek yok ki. Asla söylememem gereken sözcüğü dilime artık almıyorum. Çünkü biliyorum ki 80 yaşıma gelsem de ben hala kalbimde o küçük kızı yaşatacağım. Her kadın içinde küçük bir kız barındırmaz mı zaten? En acı anlarında o küçük kız bedenindeki büyümüş kadına sarılır. Sığınağı olur sessizce anne kız misali ağlarlar.

Zaman çok mu çabuk geçiyor yoksa ben mi geçen zamanın farkında değilim.

Yolda yürürken kaldırımların kenarlarında tek ayak üstünde hoplayıp zıplamak istiyorum. Etrafıma mahçup bakışlarla baktıktan sonra fark ediyorum ki isteğimi yapmışım. Sürekli alışveriş yaptığım marketin kasiyeri bunca abur cuburu siz mi yiyorsunuz dediğinde elbette ki diyorum. Sağlıklı beslenmek önceliğim olsa da asla vazgeçemediklerim var. Ne de olsa kalbimdeki küçük kız benle birlikte yaşıyor.

Zaman çok mu çabuk geçiyor yoksa ben mi geçen zamanın farkında değilim.

Yaşım kaç olursa olsun güneşin ışıklarını gördüğüm ilk anda bisikletimi alıp sahile gitmek zevkinden beni ne alıkoyabilir ki. Martıların gökyüzünde süzüldüklerini izlememenin zevkinden beni kim mahrum bırakabilir. Çocukları pis temiz demeden ayrım yapmadan seviyorum. Çamurlu ellerini tutuyor bana sarılmalarına izin veriyorum. Çocuk unutmaz hep daha çok sevilmek ister. Çünkü hala kalbimdeki küçük kız bağlarda bahçelerde babaannemin seslendiği isimle şarkılar söyleyerek gülüp oynuyor.

Zaman çok mu çabuk geçiyor yoksa ben mi geçen zamanın farkında değilim.

Zaman geçmiş kimin umurunda, yaşım kaç kime ne. İp atlayan küçük kızlara eşlik edip, futbol oynayan erkek çocuklara katılıyorum ya, yazı beklemeden dondurmamı yiyip, denize ekmek atıp kuşları besliyorum ya varsın geçen zamanın farkında olmayayım.

yazan: F. Derya KARACAN

Öğretmen, öğrenici, araştırıcı, eğitimci, eğitmen, sporcu, yazıcı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.