Havuzdan Önce ve Sonra Cildinize Bakın

Havuzdan Önce ve Sonra Cildinize Bakın

Cilt bakımının yüzme sonrasında kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.
Havuz suyunda bakteri üremesini engellemek amacıyla kullanılan klor özellikle hassas ve kuru ciltlerde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bundan dolayı havuzdan önce ve sonra cilt bakımı çok önemlidir.
Havuza girmeden birkaç saat önce cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Cildinizin nemlendiriciyi emdiğinden emin olduktan sonra havuza girmelisiniz.
Havuz sonrasında vücut şampuanı ya da sabununuzla vücudunuza yapışan kloru mutlaka temizleyin evde duş almayı beklemeyin. Cildinizde kuruyan klor tahrişe, cildinizin pul pul dökülmesine hatta çatlak ve yırtığa müsait bir cildiniz varsa çatlağa ve yırtığa sebep olabilir. Duş sonrasında kendimde uyguladığım, kasları ve cildi rahatlatan termal su spreyini mutlaka kullanmanızı öneririm. Yüzme tüm kasları harekete geçiren bir spordur. Termal suyun birçok faydası vardır. Kasları dinlendirme ve cilt yenileme gibi faylarından da söz etmek gerekir. Öyleyse evinizden termal su spreyini eksik etmeyin marka adı vermek istemiyorum ancak vücut bakım ürünleri satılan her yerden kolayca ulaşabilirsiniz. Kuru cilt erken yaşlanır. Yaşlanmayı geciktirmek elbetteki bizim elimizdedir. Havuz suyunun cildinizi kurutmasına izin vermeyin. Duş ve termal su kullanımı sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici kullanarak klor yüzünden hasar görmüş cildinizi yenilemiş olacaksınız.

yazan: F. Derya KARACAN

Previous Eski Bayramları Özlemek de Ne!
Next verdiğin müddetçe

Yorum 2

Leave a Reply