Bu kategori başlığında arkadaşlarımın öneri ve isteğiyle annem için ve kendim için spor beslenmem için yaptığım diyet tatlar, pasta, salata çeşitlerini paylaşacağım. Kitap okumak vazgeçilmezlerimin arasında olduğunu burada daha önce bahsetmiştim. Annemin geniş bir kitap deryası var ve ben bu deryadan nasibimi aldım. Anneciğimin sayesinde birçok kitap ve klasiklerin sadeleştirilmemiş çevirilerini okuma fırsatı bulmamın yanı sıra yemek kitaplarını okudum.

Kitap okuma tutkum arasında yemek kitapları da vardı, kitapçımdan çocuk yaşlarda yemek kitabı ve gazetelerin yemek dergi eklerini alır okurdum.

Annemin erken yaştaki yüksek tansiyon ve diyabete bağlı rahatsızlıkları sonrasında diyet yemeği kitaplarının az oluşu ve annemin beslenme şeklini değiştirmemiz gerektiği ve bunu en lezzetli hale nasıl dönüştürebilirim düşüncesiyle sağlıklı gıdalardan mutfakta yeni yeni şeyler denemeye başladım. Liseden yeni mezun olan ve üniversiteye yeni başlamış biri olarak sorumluluğum büyüktü.
Nihayetinde annem için denediğim tatları anneme sevdirerek mutluluk anahtarlarından birini daha çantama koymuş oldum. Kalori hesaplamasını sormazsınız umarım, bu hesaplama konunun uzmanlarını ilgilendiriyor.  Yaptığım tarifler doğal ve sağlıklı ürünlerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor ama siz  doktorunuzdan, diyetisyeninizden ve konunun uzmanlarından destek alın. Doğal olan ve sağlık için ne varsa bir araya geldiğinde zarara değil yarara dönüşen gıdalarla işbirliği yapıyorum.
Sırada bu hafif tatları paylaşmak geliyor.
Dilerim yapan tadan bu tatlardan memnun olur.

yazan: F.Derya KARACAN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.