Yaşamın İçinden

Bakakalıyorsun

Bir bakıyorsun kundaktaki bebeğe, bir bakıyorsun hayvana, bir bakıyorsun ağzı süt kokan kız ve erkek çocuğa bir bakıyorsun gencecik kıza, bir bakıyorsun engelli bir cana… Dilimin vardıramadığı sözcük tecavüz… Sonra bakalıyorsun cezasız cezalara…

Özgecan Aslan’ın canilerce sapık duygularla katletilmesi ilk değil.
Çok değil 2 yıl önce Konya’da F.Y. 37 yaşındaki gencecik bir kadın tecavüze uğradıktan sonra kemerle boğularak öldürüldü ve ceseti yakıldı. (Bunları yazmak dahi çok zor) Bir de bu olayın kötü yanı genç kadının 14 yaşındaki kızına da tecavüz etmeleri… Ne oldu o caniler ömür boyu hapisleri istendi. Sonra 13 yaşındaki N.Ç. davası yıllarca sürdü hatırlarsak 26 sapık tarafından tecavüze uğradı o mahkemeden çıkan karar ise daha büyüme çağındaki çocuğa rızası var dedi. Ya da ufacık yaşta tecavüze uğrayıp boğularak öldürülen o minicik yavru, belki de arkadaşlarıyla ertesi günü oynayacağı futbol maçının hayalini kuruyordu. Yine çok değil bir köpeğe tecavüz suçundan başka bir sapığa çok az ceza verildi. Sonra engelli bir genç kız hamile bırakılıyor dili yok ki konuşsun, kendini anlatamıyor ki bakışları ele veriyor yaşadığı acıyı… Bu ilk değil ama son olmalı. Cezalar ağırlaştırılmalı. Bu yakın tarihlerdeki olaylar en başta söylediklerimi ne yazık ki örneklendirmek için yaşanmış gerçek olaylardı. Bu canilere, bu sapıklara öyle müebbet falan değil, idam az gelir idam çözüm değil bu caniler hadım edilmeli daha ağır cezalar verilmeli.
Bir başka hayat ve bir başka ailenin dünyası kararmadan gereği dilerim yapılır. Allah Özgecan ve diğer acılı ailelere sabır ve dayanma gücü versin.

yazan: F. Derya KARACAN

Öğretmen, öğrenici, araştırıcı, eğitimci, eğitmen, sporcu, yazıcı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.