Lastik Top

Lastik Top

Birkaç hafta önce sürekli bantımda yürümek yerine bir değişiklik yapıp akşam yürüyüşünü dışarıda yapmaya karar verdim. Orta hızda adımlarımı ilerletirken, bir anda yol kenarına park etmiş bir arabanın altına kaçmış sıkışıp kalmış bir lastik top gözüme ilişti. Sonra gözüm Ağustos 201’e daldı gitti. Yanaklarım ıslandı o anda yağmur damlaları göz yaşlarımı saklıyordu….
İşte tam da o tarihlerde İsrail, Filistin sahilinde top oynayan Filistinli çocukların üzerine bomba yağdırdı. Amacı o sahillere sahip olmaktı gözü o kadar dönmüştü ki İsrail’in çocuk bedenini bile umursamıyordu. Evet yaklaşık sekiz hafta önce Paris’ teki katliam yüzünden binler ayaklandı ülkemizdeki liderler destek verdi. Dünya ayağa kalktı. Neden peki ufacık bir çocuk bedeni

bombalarla hayatına son verilirken dünya görmüyor. İstenildiğinde birlik olunuyorken neden bu görmezden geliş… Tam da bu park halindeki arabanın altındaki o topu gördüğüm sırada LAHEY İsrail’in savaş suçlusu sayılabilmesi için araştırma yapacağını açıklıyor. Araştırmaya pek de gerek yok görünen ortada yapılanlar ortada. Nerede çocuk hakları savunucuları… UNICEF Afrika’da açlıktan ölen çocukları görürken neden üzerine yağan bombalarla ölen çocuklara aynı hassasiyeti göstermiyor ki… Bir çocuk bedeni bu kadar değersiz..

yazan: F. Derya KARACAN

Previous Dutlu Yer Fıstıklı Kurabiye
Next NARLI KEREVİZ SALATASI

Yorum Yok

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply