Ana Sayfa Bakım ve Güzellik Cildinizin yaşlanmasını istemiyorsanız doğal yollara başvurun

Cildinizin yaşlanmasını istemiyorsanız doğal yollara başvurun

Author

Date

Category

Kadın erkek hepimiz cildimizin diri, parlak ve güzel görünmesini isteriz. Özellikle kadınlar bu konuda cüzdanlarını cürretkarca kullanmada ustadır. Bende yıllarca bakım ürünlerine cüzdan dolusu para harcadım. Hatta bir dolu para vererek aldığım ürünlerin alerji yapması yüzünden bir de dermotolog masrafım çıktı.
Araştırmalarım sonucunda size kendim uyguladığım ve iyi sonuçlar aldığım birkaç öneride bulunmak istiyorum. Umarım faydasını görürsünüz.
Öcelikle yapmanız gereken cilt tipinizin kuru mu, karma mı yoksa yağlı mı olduğunu bilmeniz gerektiğidir. Sonra beslenmenizi buna göre düzene sokmalısınız. O diyet bu diyet şu diyet yok kan grubuna göre diyet dolu şey yazıyor internette dergilerde gazetelerde kitaplarda hepsini bir tarafa bırakıp kendinizi bilerek tanıyarak beslenmeniz en doğru beslenme şeklidir.
Kan değerlerinize baktırın değerleriniz normalse her şeyden ölçüsünde tüketin.
Cildin bir numaralı düşmanı düzensiz uyku, stresi ve hava kirliliğidir. Bunun için en haftada üç gün spor yaparak kan dolaşımınızı artırın. Biliyoruzki cildi kan besler. Bol sıvı tüketin bundan akla sadece su gelmesin taze sıkılmış meyve suları cilt altı sıvı kaybını çok iyi önlüyor. dolayısıyla kimlikteki yaşınızı saklamış oluyorsunuz.
Elbetteki bunları sizlerde çok iyi biliyorsunuz.

Size önerebiliceğim hücre yenileyici ve yüzünüzdeki ince çizgilerin açılmasına yardımcı olacak Nar Maskesi. Bu maskeyi kuru ciltlere tavsiye etmiyorum.
Nar tanelerini birer kapsül gibi düşünün ve herhangi bir temizleyiciyle yüzünüzü temizledikten sonra nar kapsüllerini birer birer yüzünüze yedirerek sürün. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.
Ertesi gün gözeneklerinizin sıkılaştığını ve cildinizin dinlendiğini görünce nar maskesinin vazgeçilmeziniz olacağından kuşkunuz olmasın.
Eğer yüzünüzde gerilme hissederseniz nar maskesi sonrası yüzünüze üzüm çekirdeği yağı sürerek (yalnız aldğınız alırken üzüm çekirdeği yağının seyreltilmemiş olmasına özen gösterin) cildinizi mükemmel hissedeceksiniz.

Faydasını görmeniz dileğiyle.

Doğal yaşamı yaşamımın doğallığı haline getirmiş olup sizin için paylaşımda bulunmuş olsam da lütfen bir Dermotologa başvurun.

yazan:F.Derya KARACAN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Linda Barbara

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Mevsimler seninle doldu

Deniz seninle mavi oldu mevsimler seninle doldu Sonbaharda toprağı dinlendiren gün sarısı yapraklarla şeker rengi kızıla benzeyen yaprakların buluştuğu ansın Senden önce ezberimde kalan denizlere yazılmış olan ne varsa Senden sonra...

Herkes Aynı ve Ayrı

Yaradan kullarını ne güzel yaratmış. Ağız, burun, göz herkeste ayrı ayrı güzel. Kimse kimseden ne güzel ne de yakışıklı... Bakmalı görmeli herkes aynı herkes ayrı, herkes...

Kum Taneleri

Kum taneleri arasındaki mesefayi bilir misin Ne bir araya gelirler Ne de aralarına kum tanesinden başkasını alırlar Ne yaklaşabilirler ne de bütünleşirler Kum taneleri Deniz kokarlar Denizi sevenlerin kum tanelerini...

Şükret

İyiliklerin nankörlükle mi karşılandı, çok güvendin inandın güvenin mi kırıldı, inancın mı bitti, kendini samimice anlattın pişman mı oldun, değer verdin değersizleştirildin mi, geçmişi...

Hurmalı Kayısılı Kek

Her zamanki gibi ölçü veremesemde yine göz kararı el ölçüsüyle kek tarifi vereceğim.  Hurma en sevdiğim kuru meyvelerden biri çeşit çeşit hurma var en...

Recent comments