Cildinizin yaşlanmasını istemiyorsanız doğal yollara başvurun

Cildinizin yaşlanmasını istemiyorsanız doğal yollara başvurun

Kadın erkek hepimiz cildimizin diri, parlak ve güzel görünmesini isteriz. Özellikle kadınlar bu konuda cüzdanlarını cürretkarca kullanmada ustadır. Bende yıllarca bakım ürünlerine cüzdan dolusu para harcadım. Hatta bir dolu para vererek aldığım ürünlerin alerji yapması yüzünden bir de dermotolog masrafım çıktı.
Araştırmalarım sonucunda size kendim uyguladığım ve iyi sonuçlar aldığım birkaç öneride bulunmak istiyorum. Umarım faydasını görürsünüz.
Öcelikle yapmanız gereken cilt tipinizin kuru mu, karma mı yoksa yağlı mı olduğunu bilmeniz gerektiğidir. Sonra beslenmenizi buna göre düzene sokmalısınız. O diyet bu diyet şu diyet yok kan grubuna göre diyet dolu şey yazıyor internette dergilerde gazetelerde kitaplarda hepsini bir tarafa bırakıp kendinizi bilerek tanıyarak beslenmeniz en doğru beslenme şeklidir.
Kan değerlerinize baktırın değerleriniz normalse her şeyden ölçüsünde tüketin.
Cildin bir numaralı düşmanı düzensiz uyku, stresi ve hava kirliliğidir. Bunun için en haftada üç gün spor yaparak kan dolaşımınızı artırın. Biliyoruzki cildi kan besler. Bol sıvı tüketin bundan akla sadece su gelmesin taze sıkılmış meyve suları cilt altı sıvı kaybını çok iyi önlüyor. dolayısıyla kimlikteki yaşınızı saklamış oluyorsunuz.
Elbetteki bunları sizlerde çok iyi biliyorsunuz.

Size önerebiliceğim hücre yenileyici ve yüzünüzdeki ince çizgilerin açılmasına yardımcı olacak Nar Maskesi. Bu maskeyi kuru ciltlere tavsiye etmiyorum.
Nar tanelerini birer kapsül gibi düşünün ve herhangi bir temizleyiciyle yüzünüzü temizledikten sonra nar kapsüllerini birer birer yüzünüze yedirerek sürün. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.
Ertesi gün gözeneklerinizin sıkılaştığını ve cildinizin dinlendiğini görünce nar maskesinin vazgeçilmeziniz olacağından kuşkunuz olmasın.
Eğer yüzünüzde gerilme hissederseniz nar maskesi sonrası yüzünüze üzüm çekirdeği yağı sürerek (yalnız aldğınız alırken üzüm çekirdeği yağının seyreltilmemiş olmasına özen gösterin) cildinizi mükemmel hissedeceksiniz.

Faydasını görmeniz dileğiyle.

Doğal yaşamı yaşamımın doğallığı haline getirmiş olup sizin için paylaşımda bulunmuş olsam da lütfen bir Dermotologa başvurun.

yazan:F.Derya KARACAN

Previous Çocuğunun tiryakisi olma!
Next Hayat bağışıklığını zayıflatma

Yorum Yok

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply